Vil du oppleve en helt spesiell julekonsert? Helene Bøksle en av Norges store sangstjerner, og hennes juleturné «Det hev ei rose sprunge» har så langt blitt sett av over 100.000 publikummere. Hennes julekonserter er blitt en kjærkommen tradisjon over hele landet. Konserten er høytidsstemt, nær og personlig - og setter publikum i den rette julestemningen.
Konserten bygger på kjente og kjære julesanger, og turnéen er inspirert av Helenes kritikerroste juleplate «Det hev ei rose sprunge», som er blitt en moderne juleklassiker. Platen ble første gang ut i 2009 og har solgt over 60.000 eksemplarer.
Anmeldelser av julekonsertene til Helene:
“Nesten overjordisk” Trønderavisa
“En av Norges vakreste stemmer» Tidens Krav
“En gyllen halvannen time” Fædrelandsvennen
“Helt magisk” Sarpsborg Arbeiderblad
"En fortryllende førjulspakke" Telemarksavisa
Helene har med seg noen av landets fremste musikere på turnéen: Sindre Hotvedt (piano) Stein Austrud (tangenter/perkusjon), Markus Lillehaug Johnsen (gitarer) og Jonas Kilmork Vemøy (trompet/perkusjon).
Det er bare å glede seg til en helt unik førjulskonsert med Helene!
Informasjon
Arrangementstidspunkt/konsertstart : 18:00
Dørene åpner: ca. 17:30
Varighet: ca. 85 min
Ingen aldersgrense
Uføre
Ledsager = Gratis med billett (ledsager betaler kun billettavgift)
MERK: Ledsagerbillett må kjøpes sammen med ordinærbillett. Gyldig ledsagerbevis må fremvises ved inngang
Bevegelseshemmede : Trinnløs inngang
Parkeringsmuligheter : Ordinær gateparkering i Trondheim sentrum