Velkommen til konsert i Nidarosdomen med Uppsala Katedralsångare og Nidaros domkor - folketoner vil klinge i katedralen.

I Skandinavia finnes det en rik folkemusikktradisjon, noe som blant annet gjenspeiles i salmebøkene våre som er fylt av vakre folketoner. Men de skandinaviske landene har også en levende kirkemusikktradisjon. Det komponeres stadig ny kirkemusikk for både kor og orgel, ofte skrevet til og fremført på en bestemt søndag i kirkeåret.

Uppsala katedralsangere

Uppsala Katerdralsångare

Nidaros domkor 2021 TITT Melhus

Nidaros domkor

Når Uppsala Katedralsångare møter Nidaros domkor vil norske og svenske folketoner klinge i katedralen, sammen med musikk av blant annet Irene Adolfsen Wenæs, Petra Bjørkhaug, Mattias Sjöberg, Viktorie Klint, Tormod Tvete Vik, Odd Johan Overøye og Kim André Arnesen.

Publikum vil få høre Steinmeyerorgelet i samspill med John Pål Inderhaug på saxofon. I tillegg vil korene fremføre Dixit dominus av den italienske 1600-tallskomponisten Benevoli – et verk skrevet for hele seks kor som synger samtidig!

Dirigent Nidaros domkor: Karen Haugom Olsen

Dirigent Uppsala Katerdralsångare: Ulric Andersson

Nidarosdomen lys 2021

• Inngang åpner ca. kl. 17:30

• Unummererte plasser

• Kommunalt ledsagerbevis gjelder

• Trinnløs inngang

• HC-toalett i kjeller (heis sør for orgelhuset i vestskipet)