Gjennom foredrag, personlige erfaringer og musikk vil vi sette fokus på sorg, sorgreaksjoner, betydningen av sosial støtte og hvordan livet kan gå videre etter et tap.

Temakvelden er åpen for alle, enten du selv har mistet noen, er pårørende, fagperson eller ønsker større forståelse for hvordan sorg påvirker mennesker. Inviter gjerne med familie eller venner til en kveld med refleksjon, kunnskap og fellesskap.

Program

Sorgreaksjoner
Ved prest Per Even Robertstad

Personlig erfaring fra vandring i sorgens landskap
Ved pårørende

Veien videre
Ved tidligere sykehusprest Øyvind Brastein

Musikkinnslag


Det blir også anledning til spørsmål og samtale i løpet av kvelden.

Etter programmet blir det enkel servering og anledning til å snakke med diakoner, prester og andre deltakere.

Velkommen til en kveld med rom for både spørsmål, refleksjon og fellesskap

Praktisk informasjon

  • Tid: Tirsdag 15. september kl. 19.00 - Inngang åpner 18:30
  • Inngang: Nordinngangen - midt på kirkeskipet mot Kongens gt
  • HC-inngang: Sørsiden
  • Varighet: Organisert program ca 1 time. Deretter åpent i ytterligere en time for samtale, lystenning og fellesskap.
  • Pris: Gratis
  • Påmelding: Ingen påmelding nødvendig

Sorggrupper

Informasjon om sorggrupper

I løpet av temakvelden vil det bli gitt informasjon om sorggruppearbeidet i Trondheim. Sorggrupper i Trondheim er et tilbud for etterlatte som ønsker å møte andre i lignende situasjoner. I en sorggruppe deler deltakerne tanker, følelser og erfaringer sammen med erfarne gruppeledere. Mange opplever det som verdifullt å møte andre som forstår noe av det de står i.

Tilbudet er gratis og åpent for alle, uavhengig av verdi- og livssyn. Det vil være mulig å melde seg på en sorggruppe i forbindelse med temakvelden.

Er du interessert i å være med i en sorggruppe i Trondheim?

Spørsmål?

Ved spørsmål, kontakt diakon Ingun Synnøve Bøe, Strinda og Berg menighet - tlf 469 28 299

Foto: kirken.no/Hans Jakob Heimvoll

Andre arrangementer du kan være interessert i